Radore Verimerkezi

TÜRKİYE

Network

Veri Merkezi, internet erişimini 3 farklı internet servis sağlayıcısı ile sunmaktadır. Ayrıca Veri Merkezi’nin Türkiye Network Altyapı Platformu (TNAP) üzerinden 7 farklı servis sağlayıcı ile peering’i bulunmaktadır.

Enerji

Veri Merkezi‘nin güç kapasitesi 2,1 MW kullanılabilir (beyaz alanlar, iklimlendirme altyapıları ve ofis alanları), 1,6 MW yedek olmak üzere toplamda 3,7 MW’tır. Veri Merkezine ait trafolar orta gerilim ring şebekesine bağlıdır ve böylece iki noktadan besleme ile yedeklenmiştir.

Veri merkezi UPS altyapısında;

5 Gurup UPS Mevcuttur

Sunucu kabinleri iki ayrı UPS grubundan beslenen iki farklı PDU (Power Destribution Unit) ile yedeklenmiştir.

İklimlendirme

Veri Merkezi iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur.

Data Foundry - Texas 1

United States

Network

Veri merkezlerimiz, network bağlantısı için en verimli ve güvenilir yönlendirme sağlayan yoğun fiber-optik bir alanda yer almaktadır. Sunucularımız, düşük gecikme süresi ve yüksek ağ güvenilirliğini kolaylaştıran çeşitli fiber ulaşım linkleri aracılığı bağlantı gerçekleştirir.

Enerji

bağımsız tasarım, Veri merkezlerimiz iki ayrı 400 MW istasyon tarafından beslenmektedir. Her alt-istasyon bağımsız santraller tarafından beslenmektedir ve Veri merkezi, özel; baştan başa betonarme yeraltı elektriğindan yararlanmaktadır.

İklimlendirme

Yük artışına dayanacak şekilde inşa edilmiş, Veri merkezlerimiz, sıradan hava-soğutmalı sistemlere oranla çok daha az enerji harcarken daha iyi performans sağlayan soğutulmuş su-soğutmalı sistemini kullanmaktadır. Ek olarak; kuru, yangını başlamadan önleyen sistem, aynı anda sudan oluşabilecek zararları önlerken yaşamsal veriler için yangın koruması sağlamaktadır.

OVH

France

Network

YAKINDA

Enerji

YAKINDA

İklimlendirme

YAKINDA